Rolety do domu

Dodane: 07-03-2015 10:42
Rolety do domu Gdzie warto kupić rolety Białystok ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Jak wybierać rolety?

Jaką wybrać roletę? Na co patrzeć, zanim dokonamy konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można znaleźć jedną i uniwersalną odpowiedź, zwłaszcza że istnieje parę rodzajów rolet.
/> Rolety można podzielić na te standardowe i na zamówienie. Z pewnością pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, ale jeżeli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy zainwestować w rolety na wymiar. Na zamówienie trzeba też kupić rolety na okna dachowe.


Rolety nieprzepuszczalne

Ostatnio coraz częściej w oknach zakładamy drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są bardzo estetyczne, często nie pasują do okna, ale o tym w innym tekście. Drewniane żaluzje dają pełne krycie, praktycznie nie przepuszczają promieni słonecznych, są więc całkiem skuteczną ochroną. Są jednak całkiem drogie, zwłaszcza wykonane na wymiar - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są wytrzymałe, nie blakną od światła i dobrze wyglądają.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.


Jak kosztowne są rolety?

Rolety nie są szczególnie tanie, prościej i taniej można zmienić kolor ścian, niż wybrać nowe rolety. Z tego powodu trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja doradzać wybrać coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Intensywne barwy są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Zazwyczaj montuje się rolety do ramy okna, jednak takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).© 2019 http://tvsat.warszawa.pl/